14 Październik przez rychnow

Wycieczka do Nadleśnictwa Grodziec

Dnia 12.10. 2017 r. odbyła się wycieczka do Nadleśnictwa  Grodziec . Brali w niej udział przedszkolacy i uczniowie klas  I-III  pod opieką  wychowawców. Organizatorem wyjazdu była pani  Renata  Kościelak

Wycieczka zaczęła się od spotkania z panią leśnik, która oprowadziła nas po „ścieżce edukacyjnej”. W sposób jasny i obrazowy uczniowie mogli poznać zasady funkcjonowania  Nadleśnictwa, obowiązki leśniczego oraz florę i faunę najbliższego otoczenia. Mieliśmy też okazję na żywo podziwiać  z tarasu widokowego  zwierzęta znajdujące się w leśnej zagrodzie.

Następnie udaliśmy się do sali edukacyjnej na lekcję przyrodniczą.  Uczniowie oglądali tam  okazy  zwierząt,    film edukacyjny  oraz wsłuchiwali się w odgłosy lasu.

Na koniec czekało na nas ognisko, pieczenie kiełbasek oraz wspólne zabawy. Chcielibyśmy podziękować Nadleśnictwu za  miłe przyjęcie i  ciekawe zajęcia.   Na pewno wrócimy tam za rok!

Tymczasem  las tak zauroczył  najmłodszych, że klasa II wykonała jego  makietę.  Dzieci z oddziału przedszkolnego zrobiły przepiękne jesienne drzewa z  różnobarwnych  liści . Zainspirowane wycieczką odbyły także   wirtualny spacer po lasach tropikalnych i wykonały  plakaty, oddając w pełni  klimat tropiku.  Wszyscy bawili się doskonale, a przy okazji utrwalali wiadomości zdobyte podczas wycieczki.