13 Czerwiec przez rychnow

Wycieczka do Biskupina

5 czerwca 2018r. niemalże cała społeczność naszej szkoły, oprócz naszych najmniejszych milusińskich z przedszkola, udała się w podróż do Rezerwatu Archeologicznego w Biskupinie. Przeżyć i emocji była cała masa. Na początek krótkie rozprostowanie nóg na rewelacyjnym placu zabaw. Niektórzy zamarzyli, byśmy taki mogli mieć u siebie. Następnie zjedliśmy szybko obiad i weszliśmy na teren rezerwatu. Nastąpił podział na mniejsze grupy. Młodsi udali się na zajęcia wykonywania paciorków, a starsi czekali na swoje warsztaty. Umilaliśmy sobie czas spacerując po rezerwacie i nasłuchując pięknego śpiewu ptaków. Wreszcie zaczęły się warsztaty dotyczące ubioru i mody z czasów II wieku przed Chrystusem. Potem zwiedzaliśmy gród. Na koniec czekała nas przejażdżka wąskotorową kolejką do Wenecji. Tam dokonaliśmy zakupu pamiątek, wśród których dominowały łuki i drewniane toporki. Wreszcie późnym popołudniem wróciliśmy do Rychnowa. Wrażenia pozostały z nami, wraz z pamiątkami. Serdecznie dziękujemy pani Jolancie Bednarek i panu Tomaszowi Zdanowiczowi  za zorganizowanie tak ekscytującego wyjazdu, a pozostałym nauczycielom za opiekę nad swoimi podopiecznymi.