28 Listopad przez rychnow

Wiemy, jak bezpiecznie korzystać z Internetu

24 listopada 2017 roku uczniowie, rodzice oraz nauczyciele brali udział w warsztatach w ramach projektu „Cybernauci”. Do naszej szkoły przyjechała Pani Joanna Kostrzewa – trenerka Fundacji Nowoczesna Polska, która przez cały dzień prowadziła zajęcia. To wyjątkowy i kompleksowy projekt fundacji Nowoczesna Polska, realizowany w partnerstwie z Collegium Civitas, który obejmuje wszystkie trzy grupy odbiorców Internetu: uczniów, ich rodziców oraz pedagogów. Autorzy projektu uważają bowiem, iż tylko współpraca pomiędzy tymi trzema grupami daje szansę na realne zwiększanie bezpieczeństwa w sieci. Projekt jest prowadzony w ramach programu „Bezpieczna+” Ministerstwa Edukacji Narodowej i finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej.

Celem projektu jest podniesienie świadomości i kompetencji w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu (w tym zagrożeń płynących z Internetu i metodach postępowania w takich sytuacjach, bezpiecznych metod korzystania z Internetu, przeciwdziałania cyberprzemocy, przeciwdziałania uzależnieniom od gier komputerowych, Internetu i hazardu w sieci, kształtowania prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania w cyfrowym środowisku, regulacji prawnych dotyczących funkcjonowania sieci) wśród dzieci i młodzieży, a także nauczycieli, rodziców i opiekunów.

Społeczność naszej szkoły miała zatem niebywałą okazję poszerzyć swoją wiedzę na powyższy temat i dzięki temu wszyscy będą wiedzieć, jak unikać zagrożeń płynących z sieci. Należy także podkreślić, że realizacja projektu w szkole idealnie wpisuje się w tegoroczny priorytet Ministra Edukacji Narodowej, bowiem jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018 jest właśnie bezpieczeństwo w Internecie i odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych.

Dziękujemy Pani Joannie Kostrzewie za przeprowadzenie ciekawych i inspirujących warsztatów!