07 Kwiecień przez rychnow

Wielkanoc w naszej szkole

Dnia 28.03.2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Na uroczystości uczniowie klasy IV i V pod opieką Pani Marleny Stojeckiej i Pani Joanny Mądrzak przygotowali i zaprezentowali piękne i wesołe przedstawienie, które przybliżyło tradycje i zwyczaje wielkanocne. Mali aktorzy recytowali wiersze i  śpiewali piosenki  związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Opowiadali o malowaniu pisanek, świątecznym śniadaniu i polewaniu wodą,  czyli o śmigusie-dyngusie. Wspaniała aktorska gra oraz ciekawe wiosenno - świąteczne przebrania zachwyciły zgromadzoną   publiczność. Gromkie brawa były nagrodą za cudowny występ.

Po  przedstawieniu  wręczono dyplomy oraz nagrody dla laureatów szkolnych i pozaszkolnych konkursów. Nagrodzono zwycięzców szkolnego konkursu plastycznego "Wiosenne inspiracje"  Brawa dla klasy I, która zajęła pierwsze miejsce. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła również  uczennica klasy III Nadia Karpisiewicz, która  została wyróżnona w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Języka Angielskiego”. Opiekunem Nadii w konkursue była pani  Katarzyny Szenfeld. Uczestnicy otrzymali gratulacje od Pana Dyrektora a cała społeczność uczniowska życzenia świąteczne. Pan Dyrektor wręczył również dyplom i nagrodę  naszej małej wolontariuszce Antoninie Janiak, która namalowała obraz i przeznaczyła go na aukcję  aby  pomóc innemu dziecku.  W tak wyjątkowym dniu miło było gościć panią Ewę Prus  prezesa Rychnowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży oraz panią Jolantę Tomczyk przewodniczącą Rady Rodziców.