12 Listopad przez rychnow

Święto Odzyskania Niepodległości

Marszałek Piłsudski powiedział kiedyś: „Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem – staję się tylko zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”. Dlatego też pragniemy jako społeczność Szkoły Podstawowej w Rychnowie pamiętać ważne chwile w historii naszej ojczyzny. 10 listopada w naszej szkole odbył się więc uroczysty apel z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości. Samorząd Uczniowski wspierany przez swoich kolegów i koleżanki przedstawił najważniejsze fakty dotyczące walki Polaków o niepodległość ojczyzny. Jednocześnie recytowano patriotyczne wiersze i słuchano patriotycznych pieśni. Na koniec części historycznej akademii uczniowie klasy trzeciej, choć stremowani, ale pokonali strach i odśpiewali pieśń „Piechota”. W drugiej części spotkania został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczno-patriotyczno-czytelniczy „Zilustruj Polskę ukrytą w wierszu”. Atrakcyjne nagrody rozdawał Pan Dyrektor Jakub Pokojowczyk z pomocą Pana Tomasza Zdanowicza odpowiedzialnego za przebieg akademii. Zachęcono kolejne osoby do uczestnictwa w proponowanych konkursach. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim życzymy zadowolenia z życia w wolnej Polsce!