03 Styczeń przez rychnow

Święta, święta, święta…

21 grudnia 2018r. był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki udali się na Jasełka – widowisko o Bożym Narodzeniu przygotowane przez uczniów szkoły pod kierunkiem Pani Jolanty Bednarek i Pani Marleny Stojeckiej. W tym dniu gościliśmy w szkole Panią Emilię Kulas – przewodniczącą Rady Rodziców, która jest także Członkiem Zarządu Rychnowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży, Panią Justynę Pietrzak – wiceprzewodniczącą Rady Rodziców, Panią Agnieszkę Kowalską – sekretarza Rady Rodziców. Po przedstawieniu głos zabrał dyrektor szkoły, Pan Jakub Pokojowczyk, który w swoim imieniu, a także w imieniu Pani Ewy Prus – Prezesa Rychnowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży złożył wszystkim obecnym najlepsze życzenia świąteczne. Podziękował także nauczycielkom oraz uczniom za pięknie przygotowane Jasełka. Życzył wszystkim odpoczynku od codziennych obowiązków i świąt spędzonych w gronie najbliższych.

W tym dniu odbyły się także klasowe Wigilie, podczas których wszyscy składali sobie życzenia i spożywali smaczne posiłki, przygotowane przez uczniów, nauczycieli i rodziców. W przedszkolu Wigilia odbyła się dzień wcześniej. Dzieci zaprezentowały rodzicom w czwartek przedstawienie przygotowane pod kierunkiem Pani Sylwii Wawrzyniak oraz Pani Alicji Kwiryng.

Ostatni dzień nauki przed świętami był także dobrym momentem, by podsumować ostatnie sukcesy uczniów. I tak, podczas apelu Pan Maciej Elegańczyk – nauczyciel wychowania fizycznego podsumował udział szkoły w programie „Umiem pływać”, a dyrektor wręczył pływakom medale. Pani Renata Kościelak podsumowała ostatni konkurs plastyczny o randze wojewódzkiej, w którym nasza szkoła otrzymała nagrodę specjalną za największą ilość nagrodzonych prac.

Ten dzień  pokazał, że wszyscy w szkole tworzymy jedną rodzinę i musimy także na co dzień być dla siebie życzliwi i dobrzy. Bądźmy dla siebie mili i wyrozumiali – tego życzmy sobie na te święta i cały kolejny rok!