29 Maj przez rychnow

Sukces najmłodszych w Konkursie Poetyckim "Wojtaszkowe strofy"

Dnia 28. V. 2019r. w auli Szkoły Podstawowej Nr 17 w Kaliszu odbyła się uroczysta gala rozdania nagród za udział w I Regionalnym Konkursie Poetyckim ,,Wojtaszkowe Strofy’’. Współorganizatorem wydarzenia była Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu. Zadaniem uczestników było napisanie wiersza na dowolny temat. Uczniowie klasy pierwszej postanowili podjąć wyzwanie i przekazali w formie poetyckiej swoje przemyślenia. Oceniana była wyłącznie własna twórczość dzieci. Oliwia Walczak zajęła drugie miejsce natomiast Lena Kornacka, Aleksandra Kozłowska, Olga Wajchert, Patryk Kulas, Szymon Przepiórka oraz Aleksander Błaszczyk otrzymali wyróżnienia w swojej kategorii wiekowej. Odbiór nagród przez młodych poetów poprzedził występ Dariusza Sosińskiego, znanego aktora kaliskiego teatru. Jako klaun Darencjo zabrał  on wszystkim zebranych w zaczarowaną podróż  do świata wyobraźni w oparciu o wiersze Juliana Tuwima. Galę zakończył występ wokalny Ady Jarek oraz słodki poczęstunek. Gratulujemy młodym poetom talentu, a słowa podziękowanie kierujemy do pani Justyny Filipowicz, która zgłosiła wiersze dzieci na konkurs. Czekamy na przyszłoroczną edycję!