07 Październik przez rychnow

Sprzątanie świata

Uczniowie klasy V, VII i VIII wraz z Panią Dorotą Szwedek-Wypych i Joanną Mądrzak w dniach 27 i 28 września wzięli udział w międzynarodowej kampanii „Sprzątanie świat”. Odbywa się ona na całym świecie co roku we wrześniu. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Akcja, pod nazwą "Sprzątanie świata - Polska", odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. W akcji uczestniczy wolontariacko młodzież szkolna, harcerze itp. Uczniowie naszej szkoły wzięli w niej udział bardzo chętnie i z zaangażowaniem i sprzątali teren wokół szkoły.