09 Luty przez rychnow

Spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondkiem

7 lutego uczniowie z klas V, VI VII i VIII uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem Robertem Gondkiem. Odbyło się ono w murach Szkoły Podstawowej im. R. Traugutta w Blizanowie. Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Blizanowie. Prelegent przedstawił relacje ze swojej podróży po Afryce. Swoje wspomnienia oparł na przepięknych zdjęciach przedstawiających przyrodę Afryki, zwłaszcza zwierząt, ale także codzienność mieszkańców Czarnego Lądu. Wędrówka do afrykańskich państw była niezwykle wciągająca i jednocześnie pouczająca. Poznaliśmy zwyczaje i warunki w jakich żyją Afrykańczycy. Podróżnik pochwalił się także swoimi górskimi wędrówkami i zdobyciem najwyższego szczytu Afryki Kilimandżaro. Uczniowie zadawali pytania i mogli zakupić niezwykle barwny album i zdjęcia z wypraw Pana Roberta. Dziękujemy Pani Paulinie Wróblewskiej Dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie za organizację spotkania i możliwość uczestnictwa w nim. Dziękujemy także Pani Marlenie Stojeckiej i Panu Tomaszowi Zdanowiczowi za opiekę w trakcie spotkania.