17 Listopad przez rychnow

„Śpieszmy się kochać ludzi… Wieczór ulubionych autorów”

16 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły ze swoim nauczycielem języka polskiego, panem Jakubem Pokojowczykiem, a także wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyli w Szkole Podstawowej im. R. Traugutta w Blizanowie w wieczorku poetyckim pod hasłem „Śpieszmy się kochać ludzi… Wieczór ulubionych autorów”. Celem spotkania było zaprezentowanie przez młodzież wybranych przez siebie wierszy, propagowanie poezji i uwrażliwienie na piękno słowa oraz ponadczasową wartość utworów poetyckich. W wieczorku wzięli udział uczniowie z kilku szkół. Każdy uczestnik recytował utwór, a komisja konkursowa (w skład której weszli między innymi Pan Stanisław Niklas – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Blizanowie oraz Pani Paulina Wróblewska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie) oceniała poszczególne występy i na zakończenie wyłoniła zwycięzców. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Był to mile i twórczo spędzony czas, który pozwolił na chwilę refleksji i zadumy nad przemijającym światem.