21 Grudzień przez rychnow

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia

Uczniowie naszej szkoły intensywnie przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Oprócz prób do przedstawienia bożonarodzeniowego, które przygotowują pod kierunkiem Pani Jolanty Bednarek i Pani Marleny Stojeckiej, mają wiele innych zadań do wykonania. W większości zaangażowany jest Samorząd Uczniowski. Po raz drugi odbyła się zbiórka żywności dla potrzebujących z rychnowskiej parafii. Do współpracy zaprosiliśmy Ks. Proboszcza Przemysława Krzywańskiego. Ponadto Samorząd rozprowadzał przepiękne kartki, przysłane przez Stowarzyszenie Sursum Corda, których dochód przeznaczony będzie na pomoc podopiecznym tegoż stowarzyszenia. Zebrano sumę 52 złotych. Jednak satysfakcja z przeprowadzonej akcji była bezcenna. Kolejnym ważnym elementem działalności charytatywnej SU było zaproszenie klasy czwartej do wykonania własnoręcznych kartek bożonarodzeniowych dla upośledzonych podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Niegowie nieopodal Warszawy. I tą akcję udało się już zakończyć. Kartki powędrowały do adresatów. I wreszcie każda klasa wzięła udział w międzyklasowym konkursie „Kącik Bożego Narodzenia”. Przygotowano ciekawe aranżacje przestrzeni klasowych. Wszystkie działania mają na celu uaktywnić pokłady energii drzemiące w uczniach naszej szkoły. Najważniejsze, że uczą się empatii i okazywania dobra poprzez powyższe akcje społeczne.