20 Luty przez rychnow

Nasz szkolny Master Chief

18 lutego w naszej szkole odbyły się nietypowe zajęcia techniki. Uczniowie klasy piątej podjęli się szczególnego wyzwania. Mianowicie uczestniczyli w zajęciach kulinarnych przeprowadzonych w postaci popularnego telewizyjnego programu Master Chief. Trzy grupy uczniów skorzystało z przygotowanego stołu pełnego różnorodnych produktów spożywczych i w czasie ok. 90 minut miało za zadanie przygotować potrawy. Zadanie zostało wykonane w 100 %, a efekty przeszły najśmielsze oczekiwania jury w skład, którego wchodzili nauczyciel techniki Pani Renata Kościelak, nauczyciel wychowawca klasy piątej Pan Tomasz Zdanowicz oraz nasza niezawodna Pani woźna Urszula Gabrysiak. Potrawy małych kucharzy były rewelacyjne, smaczne i pełne kolorów. Inwencja twórcza zaskoczyła jury, które oniemiało z zachwytu. Zresztą znakiem tego były nieustanne „ochy” i „achy” w trakcie degustacji. Ostatecznie zwyciężyła drużyna w skład, której weszli Weronika Tomczyk, Piotr Witczak, Rozalia Grzybowska i Lena Wajchert. Gratulujemy jednak wszystkim, bowiem była to nie lada okazja do integracji klasy i pokazania swoich jak najlepszych cech charakteru. Dziękujemy serdecznie Pani Renacie za zaangażowanie i motywację dla młodych szefów kuchni.