07 Grudzień przez rychnow

Nasz nauczyciel "Wolontariuszem roku"

Zgromadzenie Sióstr Nazaretanek z Kalisza zgłosiło naszego nauczyciela Pana Tomasza Zdanowicz do nagrody „Wolontariusz roku”, którą rozdano na 2. Gali Wolontariatu 5 grudnia w kaliskim Ratuszu. Nasz nauczyciel otrzymał jedną z nagród. Został wyróżniony za dotychczasowe jedenaście lat pracy na rzecz dzieci z rodzin alkoholowych, które są podopiecznymi świetlicy środowiskowej „Nazaret” prowadzonej przez siostry. Pan Tomasz jest wychowawcą w świetlicy, wyjeżdża z dziećmi na wycieczki i kolonie, a także prowadzi zajęcia z zakresu profilaktyki. Wszystko oczywiście z potrzeby serca i jak przystało na wolontariusza za darmo. Niech ta nagroda będzie zachętą dla innych, by swoim przykładem szerzyli ideę wolontariatu. Tak wielu potrzebuje naszego czasu i obecności. Podarujmy go innym. A Panu Tomaszowi serdecznie gratulujemy.