19 Listopad przez rychnow

Nagrodzeni uczniowie w konkursie plastycznym "Dzień niepodległości"

19 listopada odbyła się w kaliskim ODN  konferencja: „Bliżej domu – drogi do niepodległości.  Edukacja regionalna w południowo-wschodniej Wielkopolsce”. W części pierwszej spotkania zaprezentowano cztery prelekcje dotyczące niepodległościowej tradycji naszego regionu. Wystąpienia wykładowców  przeplatane były występami uczniowskich  zespołów teatralnych i muzycznych, wprowadzających słuchaczy w uroczystą atmosferę spotkania. Niezwykle podniosłe momenty to wspólnie odśpiewanie hymnu i pieśni „Pierwsza Brygada”. Prócz wspomnianej konferencji,  odbyło się również: wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursów oraz otwarcie wystawy „Polskie drogi do niepodległości”.  Naszą  szkołę  reprezentowali  Witold  Fułek  i   Julia  Marcinkowska, którzy uczęszczają do klasy II.  Dzieci znalazły się wśród laureatów i  zdobyły nagrody  w konkursie plastycznym dla klas I-III „Dzień  Niepodległości”. Zasięg konkursu obejmował południową  Wielkopolskę. Uczniowie wykonali  prace w technice kolażu,  przedstawiające legionistów  w  Szczypiornie.  Gratulujemy  szkolnym artystom  sukcesu.  Dzieciom  towarzyszyła , biorąca udział  w wyżej wymienionym projekcie  pani  Renata  Kościelak   oraz  dumne ze swoich pociech mamy.  Dziękujemy  organizatorom  za  stwarzanie możliwości poznania  historii  najbliższej okolicy. Była to świetna  lekcja  patriotyzmu.  Rodzicom gratulujemy  uzdolnionych plastycznie dzieci  a  sprawcom  tego artystycznego sukcesu , życzymy oczywiście dalszego rozwijania  swoich talentów. Nasi drodzy uczniowie „Jesteście na tyle interesujący, na ile głębokie są wasze zainteresowania.” Niech ta myśl przyświeca Wam w dalszym rozwoju i poszukiwaniu pasji .