10 Grudzień przez rychnow

Nagroda i wyróżnienia w Konkursie Plastycznym "Wolność bez nałogów"

W środę 5 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu odbyło się uroczyste podsumowanie 18. Konkursu Plastycznego WOLNOŚĆ BEZ NAŁOGÓW. Spośród 250 nadesłanych prac jury  nagrodziło 16 autorów prac i dodatkowo wyróżniło 14 młodych artystów. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej  szkoły. Gratulujemy  Amelce Przepiórce, która zdobyła nagrodę oraz Zosi Szafrańskiej i Mai Filipowicz, które zostały wyróżnione. Podczas wernisażu naszym laureatom towarzyszyła pani Renata Kościelak i dumni rodzice. Pamiątkowe dyplomy i upominki wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym oraz ich opiekunom artystycznym wręczyli organizatorzy konkursu, którzy pracują przy jego realizacji od pierwszej edycji: pani Beata Paszak – dyrektor MDK i pan Janusz Sibiński – reprezentujący Miasto Kalisz. Panie policjantki: Monika Rataj i Agnieszka Olejnik -Mucha dołączyły do grona współorganizatorów i przyniosły dodatkowe nagrody -pluszowe niespodzianki w odblaskowych kamizelkach. Policyjny misiek trafił do naszej uczennicy Amelii Przepiórki. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy, a opiekunowi artystycznemu pani Renacie Kościelak dziękujemy za przygotowane uczniów do konkursu, nie tylko od strony artystycznej ale również merytorycznej.  Wystawę będzie można oglądać  w MDK do końca grudnia 2018.