20 Grudzień przez rychnow

Mikołajkowy nocleg w szkole

Dnia 12.12.2015r. w naszej szkole odbył się mikołajkowy nocleg. Mieliśmy okazję zawitać do szkoły w nieco innych warunkach niż zawsze. Ten czas rozpoczął koncert rychnowskiej orkiestry dętej pod batutą jedynego w swoim rodzaju Pana Henryka Siudy. Muzycy zaprezentowali krótki pokaz instrumentów, ich dźwięków, a także możliwości w postaci  różnorodnego repertuaru piosenek i melodii.

Następnie Rodzice zaprosili wszystkich na ognisko z kiełbaskami. Było zimno, ale dla atmosfery przy ognisku warto było wyjść na boisko:). Potem odbyły się zawody sportowo-rekreacyjne z rozmaitymi konkurencjami, które ćwiczyły w nas koncentrację, refleks, a także kreatywność.

Wreszcie wspólnie obejrzeliśmy film, a jakże związany z zimą i zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, który nosił tytuł "Ekspres polarny". Dzień zakończyło głośne czytanie bajek na dobranoc, co zainicjowali koledzy
i koleżanki z klas starszych dla młodszych. Rankiem w sobotę zjedliśmy pyszne śniadanko i przybyli rodzice, aby odebrać nas do domu. Nocleg był niezapomnianym przeżyciem, które zapewne wkrótce powtórzymy przy najbliższej okazji :).