07 Czerwiec przez rychnow

Mały detektyw

6 czerwca 2019r.  klasy I-III udały się do Pałacu Tłokinia na zajęcia terenowe. W malowniczym parku mali detektywi podzieleni na trzy grupy, odszukiwali ukryte skrytki. Pomocą w tym zadaniu były mapy. Jak się okazało skrytki porozmieszczane były w różnych, nawet nieprzewidywanych miejscach. W każdej z nich znajdowała się zagadka prowadząca do skarbu. Po odnalezieniu wszystkich skrytek i odgadnięciu wszystkich zagadek uczniowie otrzymali  zasłużoną nagrodę - pyszny,  orzeźwiający deser lodowy, który był prawdziwym ukojeniem po zmaganiach w plenerze.  Dzieci uczyły się jak w praktyce czytać mapę, poznały ciekawostki historyczne związane z regionem, rozpoznawały różne gatunki roślin ale przede wszystkim zaznały aktywności ruchowej jakże ważnej w młodszym wieku szkolnym.  Pałac Tłokinia pożegnał naszych uczniów pamiątkowymi balonami. Wrażenia z pewnością pozostaną na długo! Dziękujemy pani Emilii Kulas przewodniczącej Rady Rodziców za pomoc w organizacji wyjazdu oraz pani Renacie Kościelak, Jolancie Bednarek i Justynie Filipowicz za opiekę i dbanie o bezpieczeństwo dzieci.