09 Listopad przez rychnow

Lekcja kleksografii w IV klasie.

Przez ostatnich kilka lekcji języka polskiego w klasa IV wraz z  panem  Tomasz Zdanowiczem  poznawała tajemniczy i baśniowy świat akademii pana Kleksa. Uczniowie po przeczytaniu lektury, uzupełnili swoją wiedzę poprzez obejrzenie znakomitej ekranizacji książki. Zajrzeli do pomieszczeń akademii. Przeżywali tragiczne losy szpaka Mateusza, wspierali chore sprzęty w specjalnie przygotowanym dla nich szpitalu w akademii. Wspólnie omawiali i zazdrościli troszkę, nietypowych lekcji prowadzonych przez Ambrożego Kleksa. Jednak mieli możliwość, choć przez chwilę poczuć się jak w bajce o panu Kleksie. Pan Zdanowicz zorganizował lekcję kleksografii. Uczniowie wylewali różne kolory farby, odciskali kartkę i prezentowali niezwykłe prace plastyczne. Kolejnym krokiem było domalowywanie elementów, by z kleksów powstały rakiety, latawce, choinki, zwierzaczki i wiele innych cudów. Ostatnim krokiem było piękne ustne przedstawienie swoich małych artystycznych dzieł.