30 Listopad przez rychnow

Kulinarna wyprawa do Poznania

W dniach 28 -30 listopada odwiedziliśmy  stolicę  wielkopolski - Poznań.  Główny cel naszej wyprawy to zajęcia kulinarne w Akademii Smaku dla uczniów naszej szkoły.  Wycieczka odbyła się w ramach programu "Jedz zdrowo, żyj kolorowo!", którego liderem był Pan Tomasz Zdanowicz. Projekt sfinansowany był w ramach rządowego programu "Bezpieczna+".  Wszystkie przygotowane przez nas potrawy smakowały wyśmienicie. Oprócz tego zwiedziliśmy Rogalowe Muzeum Poznania, gdzie dzieci zostały wtajemniczone w przygotowanie regionalnego rogala świętomarcińskiego. Ponadto odwiedziliśmy Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu, gdzie uczestnicy wycieczki poznali właściwości odżywcze miodu. W ramach wyjazdu spacerowaliśmy po zielonym świecie Palmiarni i robiliśmy zdjęcia przy najstarszych dębach Polski w Rogalinie.