Witamy w naszej szkole

Znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje, aby zostać super uczniem.

05 Czerwiec przez rychnow

Konferencja Szkół Uczących Się

 

Dnia 22 maja 2019 roku Szkole Podstawowej nr 10 w Kaliszu im. M. Konopnickiej odbyło się spotkanie otwarte, którego celem było upowszechnienie realizowanej przez nauczycieli praktyki Rozwijania lekcji w ramach Laboratorium w Klubie Szkół Uczących Się.  Ze szkoły  z Rychnowa w konferencji wzięli udział Sylwia Wawrzyniak i Tomasz Zdanowicz.

Podczas spotkania nauczyciele  z różnych szkół  wspólnie tworzyli scenariusze zajęć lekcyjnych z wykorzystaniem przygotowanego wcześniej zadania edukacyjnego. Zespoły przedmiotowe nauczycieli uczących języka polskiego, matematyki, biologii, języka angielskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej stworzyły ciekawe propozycje lekcji, uwzględniające elementy oceniania kształtującego oraz wykorzystujące zasoby wiedzy i umiejętności uczniów.

W zajęciach warsztatowych udział wzięli przedstawiciele następujących placówek: Szkoły Podstawowej w Gostyczynie, Szkoły Podstawowej w Rychnowie, Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim, Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Pleszewie, Zespołu Szkół nr 1 w Godzieszach Wielkich, Zespołu Szkół w Piotrowie, Szkoły Podstawowej w Skalmierzycach oraz Szkoły Podstawowej w Benicach.  Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i było okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania bliższej współpracy.

 

Komentarze 0
Nie ma jeszcze żadnego komentarza
Historia Szkoły »

Poznaj piękna historię naszej szkoły podstawowej w Rychnowie. 

czytaj

Kadra »

Poznaj kadrę nauczycielską naszej szkoły podstawowej w Rychnowie.

czytaj

Samorząd »

Poznaj Samorząd uczniowski naszej szkoły podstawowej.

czytaj