11 Grudzień przez rychnow

Grudzień w naszej szkole pachnie piernikiem

Grudzień w naszej szkole pachnie piernikiem. We wszystkich klasach i korytarzach szkolnych roznosi się zapach przywołujący na myśl śnieżne i mroźne Boże Narodzenie. Dziś wychowawczyni świetlicy pani Małgorzata Agaciak  upiekła przepyszne pierniczki, które będą dekorowane w najbliższy piątek. Kilka dni temu również klasa IV wraz ze swoją wychowawczynią panią Joanną Mądrzak rozpoczęła pieczenie aromatycznych pierniczków. Była to lekcja w ramach klasowych mikołajek, a ponadto świetny czas na wspólną integrację. Uczniowie samodzielnie wałkowali ciasto, wycinali wzory do upieczenia, a później przyozdabiali gotowe ciasteczka. Czwartoklasiści wywiązali się ze swojego zadania doskonale. Natomiast zaangażowania można było pozazdrościć pani Joasi. Efekt był przekraczający wszelkie możliwości, także uczniowie byli w pełni usatysfakcjonowani, a do domu zanieśli pełne garście słodkiego piernika.