22 Styczeń przez rychnow

Ferie w szkole

Sukcesem można nazwać zajęcia świetlicowe, które odbyły się w naszej szkole w dniach 14.01.-18.01.2019r. pod nazwą „Ferie w szkole”. Z inicjatywy Rady Rodziców dzieci uczestniczyły w niezwykle ciekawych zajęciach. Każdy dzień przynosił coraz to atrakcyjniejsze formy spędzania wolnego czasu. Był Dzień Sportowy, Piżama Party, a także Dzień Kreatywny. W ostatnim dniu zajęcia z kreatywności poprowadzili przedstawiciele CalisiaArt. Dzieci szkicowały ołówkiem różę, a także wykonały bardzo ciekawe bałwany z kawałków drewna. Oczywiście swoje prace zabrały do domów. W tym samym dniu skorzystaliśmy także z gościnności Gminnego Ośrodka Kultury, który zaprosił nas na profilaktyczne przedstawienie, pt.: „Dziadek do orzechów”. Dzieci bawiły się świetnie, o czym świadczy niemalże stuprocentowa frekwencja. W zasadzie nie było tylko tych, którzy po prostu zwyczajnie się rozchorowali. Jedno jest pewne, że żałowali po każdym dniu, iż nie mogą się dobrze bawić na zajęciach. Zdaje się, że nic straconego, bo czas spędzony w szkole okazał się strzałem w dziesiątkę. Podsumowanie zajęć również przyniosło wiele emocji. Dzieci pierwszego dnia ułożyły z nauczycielem regulamin zasad funkcjonowania na zajęciach. Następnie przez cały tydzień zdobywały naklejki za różne osiągnięcia, m.in. za uśmiech, sympatię dla innych czy używanie zwrotów grzecznościowych. Ostatecznie puchary otrzymali Malwina Agaciak, Amelia Przepiórka i Michał Duras. Pozostali otrzymali pamiątkowe medale oraz sportowe saszetki na drobiazgi. W tym miejscu warto też podziękować pomysłodawczyni zabaw Pani Emilii Kulas, Przewodniczącej Rady Rodziców, którą codziennie wspierały Pani Marta Przepióka i Pani Malwina Kozłowska, a także Pan Tomasz Zdanowicz, nasz nauczyciel i Pani Monika Linkowska, nasz pedagog szkolny. Brawa dla wszystkich za świetną zabawę.