04 Luty przez rychnow

Dzień Babci i Dziadka

Jak każdego roku, tak i w tym w naszej szkole odbyło się uroczyste świętowanie Dnia Babci i Dziadka. Dziadkowie tłumnie przybyli do sali gimnastycznej 4 lutego, by wspólnie przy kawie i cieście podziwiać swoich wnuków w wyjątkowych występach. Niecodzienne jest to, że zgodnie z tradycją wszyscy uczniowie, także przedszkolaki, wzięli udział w przedstawieniu i Mini Playback Show. Na początek Michalina Gołza i Lena Wajchert, uczennice klasy V zaśpiewały dla dziadków przepiękny utwór „Psalm dla Ciebie”, który w zasadzie wyćwiczony został zaledwie w przeciągu kilku dni. Niejednej babci zakręciła się ukradkiem łza w oku. Następnie uczniowie klas od I do III wyrecytowali pięknie wierszyki o kwiatach. Potem zapowiedziano występ najmłodszych przedszkolaków, które zatańczyły jako biedronki. Dalej starszaki z „zerówki” zaprezentowały dynamiczny taniec żab. Wreszcie pozostali uczniowie wystąpili w przedstawieniu, pt.”Łąka Andersena”. Za oknem mieliśmy białą zimę, a na sali gimnastycznej zawitała ukwiecona łąka z jej tajemniczymi mieszkańcami. W kolejnym punkcie programu, były występy Mini Playback Show. W zasadzie dziadkowie poprosili o powtórkę z rozrywki, gdyż ten format zaprezentowany został już na wspólnej Choince. Dodatkowo wystąpili chłopcy z III klasy i uczniowie klasy I. Gromkie brawa i żywe reakcje dziadków pokazały, że show było przednie. Spotkanie zakończył Pan Dyrektor Jakub Pokojowczyk, który w imieniu swoim oraz Pani Prezes Rychnowskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Ewy Prus, złożył dziadkom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Warto także podziękować rodzicom działających w ramach Rady Rodziców za pomoc przy przygotowaniach imprezy. Podziękowania należą się także Panu Tomaszowi Zdanowiczowi za reżyserię przedstawienia, którego scenariusz także był jego dziełem. Dziękujemy także Pani Renacie Kościelak za pomoc przy dekoracji oraz organizację Mini Playback Show. Do zobaczenia za rok.