19 Luty przez rychnow

Dzień Babci i Dziadka

9 lutego 2018r. w naszej szkole zaroiło się od bardzo miłych gości. Z okazji święta, na nasze zaproszenie zawitały do szkoły nasze babcie oraz dziadkowie. Uczniowie naszej szkoły chcieli przygotować dla swoich dziadków wyjątkowe przedstawienie, więc długo i ciężko pracowali na końcowym efektem. Wszyscy byli zaangażowani w przedstawienie, pt.: „Miasto kwiatów”. Pierwsze występy należały do najmłodszych. Przedszkolaki przygotowały subtelny taniec kwiatów do walca z opery „Dziadek do orzechów”. Natomiast „zerówkowicze” zachwycili nas delikatnym tańcem motyli. Przepięknie ponieśli nas wszystkich do tytułowego miasta. Tam mogliśmy cieszyć się z wszędobylskiej obecności kwiatów i barwnych motyli. Początek występów był trzęsieniem ziemi, a potem było jeszcze mocniej. Starsi uczniowie zagrali rewelacyjnie dając wszystkim piękne przesłanie, byśmy nie spieszyli się w życiu, lecz dostrzegali piękno zwyczajnych dni i to, które ukryte jest w drugim człowieku.  Na koniec Michasia Gołza i Michał Duras zaprezentowali piosenkę Leonarda Cohena „Allelujah”. Uczennica klasy IV zaśpiewała do gitarowego akompaniamentu w wykonaniu kolegi z tej samej klasy. I wreszcie były życzenia i podziękowania, które złożył Pan Dyrektor Jakub Pokojowczyk. Szczególne należały się Panu Tomaszowi Zdanowiczowi, który był scenarzystą i reżyserem, a także Pani Renacie Kościelak, która pomogła przy dekoracji oraz Pani Marlenie Stojeckiej, która zaopiekowała się sprzętem technicznym. Dziękując nie można zapomnieć o paniach z przedszkola Pani Małgorzacie Agaciak i Pani Justynie Filipowicz, które pięknie przygotowały występy najmłodszych. W drugiej części spotkania dziadkowie mieli okazję do wspomnień i rozmów przy kawie i ciastach, a także zabrali do domów ręcznie zrobione przez uczniów kalendarze. Impreza udana! Za rok powtarzamy!