20 Luty przez rychnow

Bezpieczne ferie

W ostatnim dniu nauki przed przerwą zimową, 9 lutego 18r. uczniowie naszej szkoły spotkali się z Panem Michałem Marcinowskim – kierownikiem Posterunku Policji w Blizanowie. Policjant odwiedził naszą szkołę wraz z Panem Stanisławem Niklasem – dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Blizanowie. Wizyta miała na celu przeprowadzenie z uczniami krótkich pogadanek na temat bezpieczeństwa w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych. W trakcie spotkania każdy z uczniów otrzymał opaski odblaskowe, które założone na rękę zwiększają znacząco widoczność pieszego na drodze.

Takie działania prowadzone są od kilku lat cyklicznie, a w kosztach zakupu odblasków uczestniczy samorząd gminy Blizanów. Głównym celem przeprowadzonych w szkołach spotkań było przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego spędzania dwutygodniowej przerwy w nauce, ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jak dowiadujemy się ze strony internetowej kaliskiej policji: „Bezpieczne ferie 2018” to działania profilaktyczne, w ramach których funkcjonariusze odwiedzają dzieci i młodzież w szkołach, gdzie omawiają zagrożenia czyhające na nich w trakcie ferii. Policjanci przypominają zasady bezpieczeństwa podczas sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegają przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymują wskazówki, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Informacje kierowane są również do dzieci, które pozostają w domach. Policjanci zwracają uwagę na  właściwe korzystanie z Internetu przez młodzież, jak również na konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i nie wpuszczanie osób nieznajomych do mieszkania podczas nieobecności rodziców. Mundurowi przypominają również o właściwych zachowaniach na drodze, wskazując na konieczność używania elementów odblaskowych, a wszystko w trosce o to by  tegoroczne ferie były bezpieczne i pozbawione przykrych wspomnień.

Życzymy zatem naszym Uczniom, by tegoroczne ferie przebiegały na beztroskiej, ale bezpiecznej zabawie!