09 Maj przez rychnow

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

6 maja po bardzo długiej przerwie majowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Krótka prezentacja faktów miała na celu zaprezentowanie społeczności szkolnej najważniejszych historycznych faktów dotyczących tego wzniosłego wydarzenia sprzed 228 lat. Warto zauważyć, iż po nadaniu szkole imienia Polski Niepodległej, była to pierwsza, szkolna uroczystość z udziałem sztandaru szkoły. Tym bardziej było to wyjątkowe i historyczne dla nas wydarzenie. Uczniowie oczywiście nie zawiedli, co do znajomości wszystkich zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. Odsłuchano także „Hymn Konstytucji 3 maja”. Całość poprowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego, a w poczcie sztandarowym byli Mikołaj Prus, Malwina Agaciak i Weronika Tomczyk. Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Zdanowiczowi, nauczycielowi historii za przygotowanie akademii.