21 Listopad przez rychnow

Pasowanie pierwszoklasistów historycznym wydarzeniem w naszej szkole

19 listopada 2018r. zapisze się jako dzień szczególny w historii naszej placówki . Pierwszy raz podczas  ,,Pasowania na ucznia’’ towarzyszył nam sztandar szkoły, dzięki któremu uroczystość  nabrała podniosłego charakteru. Pierwszaki w części artystycznej zaprezentowały wiersze, monologi, dialogi i piosenki nawiązujące do miłości ojczyzny, zachęcające do prospołecznych postaw i wrażliwości na los drugiego człowieka. Kolejnym, najważniejszym punktem programu, było złożenie uroczystego ślubowania na sztandar szkoły, które było świadectwem przyjęcia pierwszoklasistów w  poczet uczniów. Dzieci ślubowały służyć Ojczyźnie, dbać o dobre imię swojej szkoły, szanować nauczycieli, solidnie wypełniać obowiązki ucznia oraz godnie reprezentować szkołę wszystkimi swoimi umiejętnościami. Duma, powaga oraz przejęcie widniało na twarzach dzieci, kiedy dyrektor Jakub Pokojowczyk wypowiadał słowa: ,,Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Rychnowie’’.  Uroczystość dostarczyła wszystkim dużo wzruszeń i przeżyć. Pan dyrektor  życzył uczniom klasy pierwszej wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych  sobie celów, radości ze zdobywanej wiedzy oraz samych sukcesów.  Na zakończenie ,,nowi uczniowie’’ otrzymali od Przewodniczącej Rady Rodziców pani Emilii Kulas- pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez rodziców klasy pierwszej oraz Radę Rodziców. Gratulacje oraz słodki prezent przekazała również uczniom Prezes Stowarzyszenia  pani Ewa Prus. Uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią panią Jolantą Bednarek wręczyli młodszym kolegom pamiątkowe podarunki. Miejmy nadzieję, że ten ważny dzień pozostanie w pamięci naszych pierwszaków na długo. Życzymy im samych sukcesów w murach naszej szkoły!  Wychowawczyni, pani Justynie Filipowicz dziękujemy za przygotowanie uroczystości.