30 Październik przez rychnow

Niecodzienna lekcja muzyki

29 października gościliśmy w naszej szkole Łódzki Duet Akordeonowy - Zbigniew Sobieraj i Kazimierz Barasiński. Artyści są absolwentami wyższych uczelni muzycznych i koncertowali już na terenie całego kraju, a także kilkakrotnie za granicą. Ponadto brali udział w festiwalach muzycznych. W swym dorobku posiadają liczne nagrania Radiowe i Telewizyjne. Na audycjach szkolnych prezentują utwory od klasycznych po muzykę rozrywkową. Tak było i u nas. Panowie w bardzo barwny i ciekawy sposób zaprezentowali akordeon, jego budowę i sposób gry. Dobór repertuaru połączony z dużą dawką humoru powodował naturalną, żywą reakcję naszych uczniów. Nawet najmłodsi przedszkolacy  słuchali z ciekawością, niczym widz w filharmonii. Gromkie brawa  uczniów i uśmiechy na twarzach były najlepszym podsumowaniem tego wydarzenia. Dziękujemy artystom za wspaniały występ, który był niecodzienną lekcją muzyki. Podziękowanie kierujemy również w kierunku pani Renaty Kościelak, która zaprosiła Łódzki Duet do naszej szkoły i zajęła się organizacją.