16 Październik przez rychnow

Biliśmy rekord w jak największej liczbie osób, które w tym samym czasie podjęły się praktycznych ćwiczeń wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny podjęła wyzwanie pobicia rekordu w jak największej liczbie osób, które w tym samym czasie podjęły się praktycznych ćwiczeń wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Bicie tego rekordu w całej Polsce miało miejsce 16 października o godz. 12:00. Również nasza szkoła podjęła to wyzwanie. Uczniowie klas VI, VII i VIII wzięli udział w ćwiczeniach, które poprowadzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. Fantomów do ćwiczeń mieliśmy sześć, co pozwoliło wszystkim na sprawne wykonanie RKO i każdy miał szansę dołączyć do bicia rekordu. Wcześniej jednak strażacy zaprezentowali uczniom wyposażenie profesjonalnego wozu strażackiego, a także torby pierwszej pomocy, którą stosują w trakcie akcji. Strażacy zaprezentowali następnie RKO oraz jak bezpiecznie transportuje się osobę poszkodowaną. Jednocześnie podzielili się kilkoma sytuacjami, w których brali udział i ratowali życie. Lekcję pokazową zorganizował Pan Tomasz Zdanowicz, nasz nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Kamila Tomczyka i kolegi strażaka, którzy przyjechali wozem strażackim, udostępnili fantoma i pomagali przy RKO. Dziękujemy także Pani Jolancie Tomczyk za udostępnienie kontaktu do strażaków i Pani Justynie Pietrzak, która podsunęła pomysł, by zaangażować naszych uczniów w bicie tego szlachetnego rekordu. Miejmy nadzieję, że akcja na stałe wpisze się w tradycję naszej szkoły. SIEMA!