14 Październik przez rychnow

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Dnia 12.10.2018r.  odbyła się  w naszej szkole  akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez dyrektora szkoły Jakuba Pokojowczyka przedstawicieli Rychnowskiego Stowarzyszenia na Rzecz  Dzieci i Młodzieży ,  wszystkich nauczycieli , pracowników szkoły oraz  rodziców  i zaproszonych gości. Następnie Dyrektor przekazał głos uczniom klas starszych, którzy przygotowali  przedstawienie pod kierunkiem pani Katarzyny Szenfeld. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych pedagogów i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Na zakończenie akademii głoś zabrał  ponownie Pan  Dyrektor, który mówił o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.  Nagrodził  za wzorową pracę trzech nauczycieli:   Tomasza Zdanowicza, Renatę Kościelak oraz Marlenę Stojecką. Nagrodę otrzymała również  nasza nieoceniona Pani Urszula Gabrysiak, która dba każdego  dnia o porządek w naszej szkole. Wiele serdecznych słów padło również z ust Pani Prezes  Ewy Prus, która wręczyła nagrodę za wyróżniającą pracę  dyrektorowi szkoły Jakubowi Pokojowczykowi. Po zakończeniu akademii uczniowie składali nauczycielom życzenia i wręczali kwiaty, a wszystko przebiegło w uroczystej atmosferze,  czyniąc piątkowy dzień niezwykle udanym. Dziękujemy pani Katarzynie Szenfeld i wszystkim innym, którzy w jakikolwiek sposób uświetnili tę uroczystość.