03 Październik przez rychnow

Dbajmy o nasze wspólne dobro

W pierwszym tygodniu października klasa IV postanowiła przyczynić się do zadbania o własną szkołę. Wraz z wychowawcą Tomaszem Zdanowiczem uczniowie tejże klasy zakasali rękawy i rozpoczęli jesienne sprzątanie placu przed wejściem do szkoły i „starego” placu zabaw. Przy okazji tego czynu społecznego było wiele śmiechu i niekiedy ostrej wymiany zdań, bowiem nikt nie chciał stać bezczynnie i każdy rwał się do grabienia i zamiatania oraz wynoszenia worków z liśćmi, gałęziami i śmieciami. Generalne sprzątanie obejścia szkoły miało być przykładem dla pozostałych, by zaangażować się we wspólne dobro, jakim jest nasza szkoła. Od nas samych dużo zależy, jak będzie wyglądać i czy długo jeszcze będzie nam służyć. A plac zabaw posprzątany i zagrabiony niech służy naszym najmłodszym przedszkolakom. Wszystko z dobroci serca i koleżeństwa wobec innych uczniów.