25 Wrzesień przez rychnow

Zawód bankowca

18 września do naszej szkoły przyjechały dwie przedstawicielki banku Santander. Obie panie są pracownicami jednego z oddziałów w Kaliszu. Zajęcie skierowane były do klas IV-VIII w ramach doradztwa zawodowego. Młodszym uczniom Panie opowiedziały o historii pieniądza, a także o zawodzie bankowca. Ponadto uczniowie dowiedzieli się o znakach na banknotach, które zabezpieczają je przed fałszowaniem. Starsi oprócz oznakowani pieniędzy poznali także cechy dobrego bankowca i jakie predyspozycje pozwalają na pracę w banku. Ponadto młodzież mogła obejrzeć i przeanalizować banknoty stuzłotowe, dwustuzłotowe i najnowszy banknot pięciusetzłotowy. Zajęcia zostały zorganizowane przez Pana Dyrektora Jakuba Pokojowczyka, za co serdecznie dziękujemy.