19 Wrzesień przez rychnow

Program "BohaterOn"

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w historycznym programie „BohaterOn”. Celem akcji jest propagowanie patriotyzmu i pamięć o powstańcach warszawskich. Zadaniem uczniów jest napisanie „Kartki dla Powstańca”, na której mogą wyrazić swoją wdzięczność i zapewnić powstańców o godnej czci i pamięci dla ich bohaterstwa. Dzięki biogramom powstańców zawartych na stronie internetowej akcji, uczniowie mieli możliwość zaadresowania kartki do konkretnego powstańca. Wówczas trafi on do wskazanej osoby za pośrednictwem fundacji „Sensoria” z Wrocławia, która jest pomysłodawcą akcji. Kartki można wysłać do 2. Października. Zapewne trafią one we właściwe ręce, a my czekamy czy któryś z powstańców wyrazi chęć odpisania. Podobno bardzo lubią to robić, więc jest spora szansa na rozpoczęcie ciekawej korespondencji. Koordynatorem akcji w naszej szkole jest Pan Tomasz Zdanowicz.