22 Czerwiec przez rychnow

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 roku był ostatnim dniem spędzonym przez nas wszystkich w szkole. W tym właśnie dniu odbyły się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego. Na początku uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny, który został przygotowany pod kierunkiem p. Tomasza Zdanowicza i p. Jolanty Bednarek. Następnie dyrektor szkoły, p. Jakub Pokojowczyk powitał uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły oraz przybyłych gości: Pana Zbigniewa Prusa – Przewodniczącego Komisja ds. Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Gminy Blizanów, Panią Ewę Prus – Prezesa Rychnowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży, Księdza Proboszcza tutejszej parafii Przemysława Krzywańskiego, Pani Jolantę Tomczyk – Przewodniczącą Rady Rodziców, Panią Justynę Pietrzak – Wiceprzewodniczącą Rady Rodziców, Panią Izabelę Wąsiewicz – Skarbnika Rady Rodziców. Dyrektor szkoły w swoim przemówieniu dziękował uczniom za trud, który włożyli w swoją edukację, dziękował wszystkim rodzicom i nauczycielom, zachęcał także rodziców do podejmowania aktywności na rzecz szkoły. Dyrektor zwracał także uwagę na bezpieczeństwo podczas wakacji. Podsumował także to, co wydarzyło się w szkole w ciągu roku szkolnego. Następnie złożył podziękowania Pani Katarzynie Bartoszczyk, nauczycielce chemii i biologii, która zakończyła pracę w naszej szkole. Następnie złożył podziękowania za zaangażowanie na rzecz szkoły Pani Ewie Prus oraz rodzicom z Rady Rodziców. Wręczono kolejno wyróżnienia i nagrody uczniom i przedszkolakom. Uczniowie odebrali także nagrody za wzorową frekwencję. Następnie uhonorowano Mistrza Szkoły, którym w tym roku został Leon Filipowicz, uczeń klasy V. Osiągnął on najwyższą średnią spośród wszystkich uczniów w szkole, a jego zachowanie jest godne naśladowania. Dwóch uczniów naszej szkoły otrzymało prestiżową nagrodę Marzeny Wodzińskiej – Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Nagrodę tę otrzymali: Leon Filipowicz i Aleksander Pijecki – uczniowie klasy V. To wyróżnienie nie tylko za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, ale także za działalność na rzecz szkoły. W dalszej części uroczystości wręczono uczniom karty pływackie, nagrody za wzorową frekwencję na basenie, nagrody za zawody pływackie. Uhonorowano także medalami  wszystkich uczestników programu „Umiem pływać”. Pływacko naszych uczniów rozwija Pan Maciej Elegańczyk – nauczyciel wychowania fizycznego. W trakcie uroczystości wręczono także uczniom nagrody za zajęte miejsca w konkursach plastycznych. W ostatnim czasie były to trzy konkursy organizowane przez: KRUS, Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie oraz Szkołę Podstawową nr 16 w Kaliszu. Do wszystkich tych konkursów uczniów przygotowała Pani Renata Kościelak. Natomiast Pan Tomasz Zdanowicz wraz z dyrektorem szkoły wręczyli podziękowania tym uczniom, którzy aktywnie działali w Samorządzie Uczniowskim i byli inicjatorami akcji „Szalone piątki”. Na zakończenie uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim nauczycielom podziękowania i życzyli im udanych wakacji. Każdy nauczyciel otrzymał w dowód wdzięczności symboliczny kwiatek. Następnie wszyscy udali się do swoich klas, by odebrać długo wyczekiwane świadectwo promocyjne do następnej klasy.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!

Do zobaczenia we wrześniu!