27 Marzec przez rychnow

Międzyszkolny Konkurs Literacki i Plastyczny „W świecie baśni i legend”

22 marca w Szkole w Jankowie Pierwszym odbył się 6. Międzyszkolny Konkurs Literacki i Plastyczny „W świecie baśni i legend”. Reprezentanci naszej szkoły oczywiście byli na nim obecni. Startowali w obu konkurencjach. W drużynie literackiej była Natalia Marek, Leon Filipowicz i Lena Wajchert. Natomiast duet plastyczny to Maja Filipowicz i Michalina Gołza. Przygotowaniem uczniów zajęli się pod kątem literackim Pan Tomasz Zdanowicz, a pod kątem plastycznym Pani Renata Kościelak. Plastycy mieli za zadanie wykonanie plakatu promującego czytelnictwo. Natomiast literaci wcześniej przeczytali trzy książki oraz kilka legend, wybranych przez organizatorów konkursu. Wśród książek była „Alicja w krainie czarów” czy „Władca Lewawu”, a także znana wszystkim legenda o smoku wawelskim, bazyliszku czy Wandzie, która nie chciała Niemca. Konkurs był doskonałą okazją, by szkołą w Rychnowie pokazała się z jak najlepszej strony. I tak też się stało. Wreszcie byliśmy na podium. W konkursie literackim zajęliśmy II miejsce, a w plastycznym III. Gratulujemy zwycięzcom i czekamy na więcej.