Witamy w naszej szkole

Znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje, aby zostać super uczniem.

30 Styczeń przez rychnow

Niecodzienny gość Marek Fiedler

Dnia 29 stycznia 2018r. do naszej szkoły zawitał niecodzienny gość. Z inicjatywy Pana Tomasza Zdanowicza odwiedził nas Pan Marek Fiedler, syn słynnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. Dzięki tej wspaniałej i arcyciekawej wizycie, mogliśmy choć na chwilę przenieść się myślami do najciekawszych zakątków świata. Pan Marek opowiadał niezwykłe rzeczy o swoich podróżach, najpierw z ojcem, a potem sam. Odwiedził, m.in. Kanadę, dżunglę amazońską, Iran czy tajemniczą Wyspę Wielkanocną. O tej ostatniej mogliśmy także dowiedzieć się więcej szczegółów
z interesującego filmu, jaki Pan Marek nakręcił będąc na wyspie. Swoje podróżnicze gawędy, nasz gość oparł na dowodach, jakimi były eksponaty, które ze sobą przywiózł. Entuzjazm wzbudził ogromny, zamknięty na szkłem ptasznik oraz prawdziwa pirania. Najwięcej emocji wywołała afrykańska maska, która dotknięta spełniała wszelkie prośby. Oczywiście nie zabrakło amatorów tej ciekawej czynności. Na koniec uczniowie zadawali mnóstwo pytań, dzięki czemu spotkanie przedłużyło się o kolejne pół godziny.

Na zakończenie Pan Marek Fiedler otrzymał z rąk Pana Dyrektora Jakuba Pokojowczyka imienne podziękowanie oraz folder o Ziemi Blizanowskiej z zachętą do jej szerszego poznania. A my wszyscy zapewniliśmy, że odwiedzimy Pana Marka już wkrótce w jego Muzeum Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie koło Poznania. 

Komentarze 0
Nie ma jeszcze żadnego komentarza
Historia Szkoły »

Poznaj piękna historię naszej szkoły podstawowej w Rychnowie. 

czytaj

Kadra »

Poznaj kadrę nauczycielską naszej szkoły podstawowej w Rychnowie.

czytaj

Samorząd »

Poznaj Samorząd uczniowski naszej szkoły podstawowej.

czytaj