27 Grudzień przez rychnow

Koncert "Droga do Betlejem"

Koncert „Droga do Betlejem”

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Rychnów, zespół wokalny „Dynamitki” i Aleksandra Kiełb-Szawuła wystąpili podczas bożonarodzeniowego koncertu „Droga do Betlejem” 19 grudnia 2017 roku w sali OSP Rychnów. Zaproszenie organizatorów, tj. Rychnowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży, Jakuba Pokojowczyka - dyrektora Szkoły Podstawowej w Rychnowie i Gminnego Ośrodka Kultury w Blizanowie, przyjęli m.in.: Krzysztof Grabowski – wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Janusz Nowak – członek zarządu powiatu kaliskiego, władze gminy Blizanów na czele z wójtem – Sławomirem Musiołem i Janem Wojtyłą – przewodniczącym Rady Gminy, ks. Przemysław Krzywański – proboszcz parafii Rychnów, ks. Robert Bogdajewicz – proboszcz parafii Piątek Wielki, dyrektorzy szkół z terenu gminy, byli i obecni nauczyciele rychnowskiej szkoły, uczniowie i ich rodziny, miejscowi przedsiębiorcy. Dekoracje świąteczne pod kierownictwem: Renaty Kościelak – nauczycielki SP w Rychnowie i Justyny Pietrzak – zastępcy przewodniczącej Rady Rodziców stworzyli rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. W sali wystawione były elementy dekoracyjne przypominające o ostatnich sukcesach osiągniętych przez podopiecznych Renaty Kościelak w Międzynarodowym Konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową organizowanym przez Orawskie Kulturne Stredisko w Dolnym Kubinie na Słowacji oraz nagrodzie specjalnej Dyrektora Domu Kultury w Pleszewie za największą liczbę nagrodzonych i wyróżnionych prac XXI Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego Na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową 2017. O serii sukcesów plastycznych i innych osiągnięciach uczniów od początku tego roku szkolnego powiedział Jakub Pokojowczyk - dyrektor Szkoły Podstawowej w Rychnowie w swoim przemówieniu. Z kolei Ewa Prus – prezes Rychnowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży mówiła o działalności stowarzyszenia oraz dziękowała wszystkim występującym i tym, którzy wsparli finansowo organizację imprezy. Zachęcała również do nabycia stroików i pierników wykonanych przez uczniów, z których dochód przeznaczony będzie na doposażenie pracowni fizyczno-chemicznej. Gości powitał Stanisław Niklas – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Blizanowie. Leszek Nowak – kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Rychnów przedstawił nową grupę młodych muzyków, których uczy grać na instrumentach od września tego roku. Dwójka z nich: Lena Wajchert i Michał Duras zagrali jeden utwór w duecie. Stary skład orkiestry koncertował dwukrotnie w trakcie imprezy. Zespół wokalny „Dynamitki” wystąpił w repertuarze świątecznym. Tym razem poza Zdzisławem Szymczakiem technicznie wspierał ich także Krzysztof Krzyżaniak – instruktor zespołu. Punktem kulminacyjnym był występ Aleksandry Kiełb-Szawuły z czteroosobowym zespołem w repertuarze własnych kolęd i pastorałek. Wokalistka w latach 1984–1989 śpiewała w zespole Stare Dobre Małżeństwo. Wydała cztery płyty solowe. Od 1994 r. mieszka w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie śpiewa w zespole Wyspa i zajmuje się działalnością kulturalną. Od 2012 r. występuje w zespole U Studni. Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Źródło: http://www.blizanow.ug.gov.pl/index.php/201-koncert-droga-do-betlejem-w-rychnowie