20 Grudzień przez rychnow

Nagrodzeni w XXI edycji Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową

16 grudnia w Pleszewie odbył  się finał XXI edycji Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową organizowanego przez Dom Kultury w Pleszewie, pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew. Uroczystość wręczenia nagród uświetnił koncert piosenek świątecznych, kolęd i pastorałek. Na konkurs nadesłano 3.413 prac z 307 placówek szkolnych, instytucji oświatowych, kulturalnych, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Ośrodków Samopomocy i od uczestników indywidualnych. Jury konkursu przyznało nagrody główne, nagrody specjalne i wyróżnienia w 5 kategoriach wiekowych. Nasi młodzi artyści zdobyli 2 nagrody i 8 wyróżnień.  Wśród nagrodzonych znalazła się Lena Pawlak, która zajęła drugie miejsce w kategorii przedszkola i Rafał  Przepiórka, który otrzymał Nagrodę Marszałka Wielkopolski w kategorii klas IV-VI.  Wyróżnieni to Kamila Wiśniewska, Fabian Kwiryng, Gabriela Kmieć oraz Aleksander Kubicki,  Michał Cichorek, Krystian Niciewski, Maja Filipowicz  i Hubert Kubicki. Nagroda Dyrektora Domu Kultury w Pleszewie za największą liczbę nagrodzonych i wyróżnionych prac przypadła  również nam czyli Szkole  Podstawowej w Rychnowie. Kartki  są  prezentowane na wystawie pokonkursowej w dniach od 16.12.2017 do 08.01.2018 roku w holu kina Hel w Pleszewie. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom sukcesu. Słowa podziękowania należą się również opiekunom, pod kierunkiem których zostały wykonane kartki, a są to Pani Renata Kościelak, Pani Justyna Filipowicz i Pani Sylwia Wawrzyniak.