06 Grudzień przez rychnow

Nagroda i wyróżnienie w konkursie plastycznym "Wolność bez nałogów"

Dnia 5 grudnia 2017 r. gościliśmy w  Młodzieżowym Domu Kultury  w Kaliszu. Etiudą "...o samotności w sieci" w wykonaniu Teatru POBOCZE MDK rozpoczęło się uroczyste podsumowanie XVII edycji Konkursu Plastycznego WOLNOŚĆ BEZ NAŁOGÓW. Jest to wspólne przedsięwzięcie Młodzieżowego Domu Kultury i Miasta Kalisza, któremu od trzech lat partneruje również Komenda Miejska Policji w Kaliszu. Spośród 260 prac, nadesłanych na konkurs jury przyznało 18 równorzędnych nagród i 26 wyróżnień w czterech kategoriach wiekowych i piątej dla osób z niepełnosprawnością.  Wszystkie wybrane prace można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w Galerii SZATNIA MDK, którą wspólnie otworzyli, panie: Karolina Pawliczak wiceprezydent Miasta Kalisza i Beata Paszak dyrektor MDK oraz pan Janusz Sibiński zastępca naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM w obecności najmilszych gości: laureatów konkursu i ich opiekunów artystycznych. Naszą szkołę godnie reprezentowali Antoni Prus, który zdobył nagrodę i wyróżniona Maja Filipowicz. Swoje prace uczniowie wykonali pod opieką pani Renaty Kościelak.  Byli też  dumni rodzice nagrodzonych: pani Justyna Filipowicz i pani Iwona Prus. Dla młodych artystów organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek: pamiątkowe dyplomy, nagrody i Kalendarze na 2018 rok, których ozdobą jest kilkanaście prac najtrafniej oddających temat konkursu: profilaktykę uzależnień oraz promocję zdrowego stylu życia. Znalazła się tam praca naszego ucznia  Antosia Prusa. Dodatkowo, obecne na wernisażu panie Policjantki, rozlosowały pluszowe miśki, które trafiły do najmłodszych autorów prac, a opiekunki galerii zaprosiły do "słodkiego baru", jak na wernisażu przystało.

Serdecznie gratulujemy i życzymy naszym uczniom kolejnych sukcesów, a szczególnie osiągnięcia tego najważniejszego celu - życia wolnego od nałogów, wypełnionego pasją i radością czerpaną ze sportu, ze spotkań z przyjaciółmi, z czasu spędzanego z rodziną.