28 Listopad przez rychnow

Edukacja regionalna. Podsumowanie konkursu plastycznego "Bliżej Domu".

20 listopada 2017 r. w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu spotkali się pasjonaci edukacji regionalnej. Okazją do spotkania nauczycieli, samorządowców i rodziców było podsumowanie zadania publicznego „Bliżej domu” realizowanego przez członków Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych i nauczycieli naszego Ośrodka. Wszystkich zebranych powitał Dyrektor ODN Jarosław Wujkowski, który odczytał list i gratulacje nadesłane przez panią Marzenę Wodzińską, członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Przy pełnej auli, wśród zaproszonych gości nie zabrakło i uczniów – laureatów konkursów organizowanych w ramach projektu. Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły Antoni Kmieć, który zajął pierwsze miejsce w kategorii klas I-III. Pierwsze dwie części poniedziałkowej uroczystości wypełniła sesja, której zadaniem była promocja sprawdzonych i interesujących działań związanych z dziedzictwem i walorami krajoznawczymi południowo-wschodniej Wielkopolski. Niezwykle ciekawa okazała się promocja Ostrzeszowa, w której Nazaretanka, siostra Agata Podniesińska, obudziła ducha działania, szczególnie wśród najmłodszych. Po trzech godzinach konferencji potrafiła włączyć dzieci i młodzież do pisania gęsim piórem, edukacyjnych zgadywanek „Klasztor w Ostrzeszowie – ścieżki edukacyjne”. Na koniec przyszedł czas na nagrody, wyróżnienia i gratulacje dla uczniów i nauczycieli. Dziękujemy organizatorom za wszystkie działania, które pozwoliły odnieść dzieciom sukces. Gratulujemy Antosiowi i jego pani Renacie Kościelak.