13 Listopad przez rychnow

Pasowanie na ucznia

03 listopada  2017 r.  odbyła się  uroczystość ślubowania uczniów klasy I.  Od samego rana panowała w szkole podniosła atmosfera. Pan dyrektor szkoły Jakub Pokojowczyk  powitał gorąco zaproszonych gości,  rodziców, nauczycieli, a szczególnie serdecznie uczniów z niecierpliwością czekających na pasowanie i ślubowanie. Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem swojej pani wychowawczyni Jolanty Bednarek  wyjątkowy program artystyczny, w którym zaprezentowali umiejętności aktorskie, wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad ruchu drogowego. Po burzy oklasków wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. W niezwykle podniosłej atmosferze,  pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Na zakończenie uczniowie  otrzymali  dyplomy i prezenty ufundowane przez Radę Rodziców oraz Stowarzyszenie. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy pozowali do pamiątkowych zdjęć. Zwieńczeniem dnia był słodki poczęstunek w stołówce.

Dyrektor Szkoły, pan Jakub Pokojowczyk wraz z wychowawczynią, panią Jolantą Bednarek składają serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie tego wielkiego święta.