25 Październik przez rychnow

Wystawa objazdowa Centrum Nauki Kopernik

Czy centrum nauki może gościć w szkole?  Tak oczywiście!  Taką szansę dają opracowane i wyprodukowane w Centrum Nauki Kopernik  wystawy objazdowe. Eksponaty w formie stacji badawczych stają się wartościowym uzupełnieniem zajęć, a uczniowie mogą przeprowadzać przy nich własne eksperymenty. Wraz z wystawami przyjeżdżają animatorzy, którzy objaśniają działanie eksponatów i pomagają zrozumieć prezentowane zjawiska.  Uczniowie naszej szkoły 24 października uczestniczyli w takiej wystawie, która była zorganizowana i możliwa do zwiedzania w Zespole Szkół w Blizanowie.Składała się ona  z kilkunastu niezwykle interesujących eksponatów, które pokazywały w sposób bardzo przystępny prawa fizyki, chemii, logiki czy matematyki. Przy niektórych stanowiskach trzeba było nieźle pogłówkować, a już na pewno warto było się dobrze bawić, by zdobyć wiedzę przez doświadczenie i swobodne działanie. Radość dzieci z możliwości eksperymentowania była niesamowita! Dziękujemy  Panu Dyrektorowi   Ireneuszowi Pietrzakowi i Pani Katarzynie Konarskiej za zaproszenie naszej szkoły do udziału w tak ciekawym i intersującym przedsięwzięciu.